Gemin Valdobbiadene Superiore di Cartizze, Dry, 0,75l

530 Kč
Skladem

Pokud hledáte něco "extra", pak určitě nesmíte vynechat Cartizze. Se svojí jemnou chutí a ovocnou vůní se nachází na samotném vrcholu. Vinařství Gemin Spumanti, Valdobbiadene

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prosecco, kterému se také říká "žluté zlato" a to právě kvůli své jasné zlatavé barvě.

Hrozny zrají v oblasti Cartizze na kopcích mezi Saccol, San Pietro di Barbozza a Santo Stefano na vinicích o rozloze pouze okolo 100 hektarů a zpracováno může být pouze 12 tun hroznů Glery na hektar. 

Klimatické podmínky na kopcích, které jsou naprostou většinu roku i dne prosluněné, jsou považovány za jednu z nejlepších oblastí pro výrobu Prosecca vůbec. Hrozny Glery pro výrobu Cartizze se navíc sbírají i později, kdy už se nepatrně přirozeně vysušují a to právě dodává vínu unikátní koncentraci chutí i vůně.

Pro zajímavost půda v oblasti Cartizze je jedna z nejdražších v celé Itálii právě pro tuto svoji unikátnost a specifické klima. 

Obsah alkoholu: 11,50% 

Zbytkový cukr: 19 - 21 g/l

Kyselost: 5,50 g/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Prosecco
Apelace: DOCG
? Obsah cukru: Dry
Vinařství: Gemin Spumanti, Valdobbiadene

 

Vinařství z městečka Valdobbiadene, které je pojmenováno po svém zakladateli, který vinařství založil v roce 1978. Od té doby v této tradici pokračuje celá rodina, která dál celý podnik rozvíjí, zavádí nové technologie, rozšiřuje vinice a stará se o to, aby vám každé jejich víno chutnalo a přiblížilo Itálii co nejvíce.